• info@legal85.com
  • 0 212 215 20 10 pbx
  • Astoria Kempinski Towers A Kule Kat: 22 No:2201
TR EN

Sağlık Hukuku

Hukuk büromuz tarafından müvekkillerimize Sağlık Hukuku alanında uzman bir kadro ile sağlık personelinin tıbbi hatalarından doğacak sorumluluk, hasta ve hekim hakları, özel sağlık kuruluşları yönetimi ile sağlık kuruluşları ve çalışanlarına yönelik kurumsal ve mesleki sorumluluk sigortaları hususlarında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri verilmektedir.

Büromuz kurucusu Av. Dr. Mert Van tarafından kaleme alınmış Sağlık Hukuku, Hasta Hekim Hakları, Mesleki Sorumluluk Sigortaları konulu makale, söyleşi ve sair yazılara Medical Tribune, Hastane Dergisi gibi sektörün yakından takip ettiği yayınların yanı sıra Ekonometri, Ankara Life gibi dergilerde yer verilmekte olup, çoğunluğunu hekimlerin oluşturduğu binlerce sağlık çalışanı hukuk büromuzca gerektikçe hazırlanan e-bültenler vasıtasıyla bilgilendirilmektedir.

Büromuzun sağlık hukuku alanında sunduğu hizmetler yalnız hekimlere yönelik olmayıp, hatalı tıbbi uygulama neticesinde zarar görmüş olan hasta ve hasta yakınlarına da tarafımızca avukatlık hizmetleri sunulmakta olup hukuki, idari ve cezai alanda hukuki süreç takibi ve hukuki temsil hizmetleri sunulmaktadır.